• BIST 2.785,16
 • Altın 1033.321
 • Dolar 17.912
 • Euro 18.2642
 • İstanbul 25 °C
 • Ankara 22 °C
 • İzmir 28 °C

En iyi karma proje: Tema İstanbul

En iyi karma proje: Tema İstanbul
Sign Of The City Awards’da Tema İSTANBUL, kategorisinde ‘en iyi proje’ olarak tescil edildi.

Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün en iyilerini belirleyen Sign Of The City Awards’da Tema İSTANBUL, kategorisinde ‘en iyi proje’ olarak tescil edildi. Birbirinden önemli isimlerin jüri üyeliğini üstlendiği prestijli yarışmada Tema İSTANBUL, Türkiye’nin “En İyi Karma Projesi” seçildi. MESA, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ Ortak Girişim Grubu’nun hayata geçirdiği Tema İSTANBUL’un layık görüldüğü “En İyi Karma Proje” ödülünü, Sign Of The City Awards Ödül Töreni’ne katılan Ortak Girişim Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanları Erhan Boysanoğlu, Süleyman Çetinsaya ve Ali Kantur birlikte aldılar.

Bünyesinde barındırdığı birçok ‘ilk’ ve ‘en’ ile Türkiye’nin fark yaratan mega karma projesi Tema İSTANBUL, Sign Of The City Awards’da ödül aldı. Türkiye inşaat ve gayrimenkul projelerinin en iyilerinin ödüllendirildiği, Hürriyet’in öncülüğünde MIPIM ile EY Türkiye'nin stratejik ortaklığı, GYODER, IMSAD ve KONUTDER'in işbirliğiyle bu yıl ilk defa gerçekleştirilen Sign Of The City Awards’da Tema İSTANBUL, “En İyi Karma Proje” seçildi.

En iyiler, 19 farklı kategoride 32 ödül ile belirlendi

İlk kez düzenlenmesine karşın Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün en prestijli yarışması olmaya aday Sign Of The City Awards’da; “En İyi Rezidans”, “En İyi Çok Katlı Konut”, “En İyi Az Katlı Konut”, “En İyi Müstakil Konut”, “En İyi Karma Proje”, “En İyi AVM”, “En İyi Ofis”, “En İyi Sağlık Projesi”, “En İyi Eğitim Projesi”, “En İyi Sosyo-Kültürel Yapı”, “En İyi Endüstriyel Yapı”, “En Yeşil Bina”, “En İyi Mimari Tasarım”, “En İyi Dönüşüm Projesi”, “En İyi Pazarlama Kampanyası”, “En İyi Konsept Mimari Tasarım”, “Yılın Fark Yaratanı”, “En İyi Kentsel Tasarım” ve “Onur Ödülü” olmak üzere 19 ayrı kategori yer aldı. Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün en iyilerinin belirlendiği yarışmaya, tamamlanmış ve devam eden 142 farklı seçkin projeyle ilgili 199 başvuru yapıldı.

Seçkin isimlerden oluşan jüri, Türkiye’nin en iyilerini belirledi

Has Mimarlık Kurucu Ortağı Dr. Y. Müh. (Mimar) Doğan Hasol’un Başkanlığını yürüttüğü Sign Of The City Awards jürisi, Avi Alkaş (ICSC – International Council of Shopping Centers), Aziz Torun (GYODER Başkanı), Aziz Yeniay (Küçükçekmece Eski Belediye Başkanı), F.Fethi Hinginar (Türkiye İMSAD Başkan Vekili), Dr. M. Emre Çamlıbel (Soyak Holding CEO), Füsun Yılmaz Phillipson (FYP Danışmanlık Kurucu Başkanı), Prof. Dr. Güzin Konuk (MS GS Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı), Hakan Kodal (GYODER ve AYD Kurucu Başkanı), Haluk Sur (ULI Türkiye Başkanı), Hilmi Uytun (Hafele Türkiye ve Bölge Ülkeler İcra Kurulu Başkanı), Hulusi Belgü (AYD Başkanı), Prof. Hüseyin Kaptan (Atelye70 Şehir Planlama Yönetim Kurulu Başkanı), İbrahim Eskiocak (Gulf Property Marketing MD), Nazmi Durbakayım (İnder Başkanı), Neşecan Çekici (Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Yönetici Ortak), Ömer Faruk Çelik (KONUTDER Başkanı), Prof. Dr. Sinan Mert Şener (İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı) ve Prof. Dr. Suha Özkan (World Architecture Community Kurucu Başkanı) gibi birbirinden önemli isimlerden oluştu.

Rakiplerini geride bırakan Tema İSTANBUL, ödüle uzandı

Seçkin jüri üyelerinin yaptığı titiz değerlendirmeler sonucu, Sign Of The City Awards’da "Onur Ödülü", "En İyi Konsept Mimari Tasarım" ve "Yılın Fark Yaratanı - Sektörde Yenilik Jüri Özel Ödülü" hariç 16 kategoride 24 adet tamamlanmış ve devam eden proje ödülü sahiplerini buldu. Yarışma finalinde rakiplerini geride bırakan Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL’da, Sign Of The City Awards’da proje aşamasındaki “En İyi Karma Proje” ödülüne layık görüldü.

Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünü buluşturdu

Aydın Doğan ve Vuslat Doğan Sabancı’nın evsahipliğinde 6 Kasım 2014 akşamı Four Seasons Hotel İstanbul at The Bosphorus'da düzenlenen ödül töreni, Türkiye’nin inşaat, gayrimenkul ve mimarlık dünyasının önemli temsilcilerini bir araya getirdi. Sektör buluşmasına dönüşen ödül töreninde Tema İSTANBUL projesini hayata geçiren MESA, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ Ortak Girişim Grubu yönetimi de tam kadro hazır bulundu. Onur gecesine, MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, KANTUR-AKDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur, Ortaklar Kurulu ve MESA Yönetim Kurulu Üyesi Özhan Akçalı ile Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan’ın yanı sıra proje üst yönetimi de hazır bulundu. Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün bu önemli gecesinde Tema İSTANBUL’un “En İyi Karma Proje” ödülünü, MESA, ARTAŞ-AVRUPA KONUTLARI, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ Ortak Girişim Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanları Erhan Boysanoğlu, Süleyman Çetinsaya ve Ali Kantur birlikte aldılar.

Tema İSTANBUL’un, Türkiye’nin dünya çapındaki gayrimenkul projesi olduğunu vurgulayan Erhan Boysanoğlu, ödülün, projenin birçok alanda elde ettiği başarıların bir anlamda tescili olduğuna da dikkat çekerek, duydukları gururu belirtti.

Süleyman Çetinsaya da; Tema İSTANBUL’un büyüklüğü, bünyesindeki birçok ‘ilk’ ve ‘en’ler ile her konuda öne çıktığını vurgulayarak, ilk kez düzenlenen bu prestijli yarışmada kazanılan bu değerli ödülü, başkalarının da takip edeceğine olan inancını belirtti.

Türkiye’nin mega karma projesinin güçlü fonksiyonlarına dikkat çeken Ali Kantur ise; etaplar tamamlandıkça, yapılar yükseldikçe, Tema İSTANBUL’un ne kadar başarılı ve doğru bir proje olduğunun daha bugünden görünmeye başladığını belirtti. Kantur, Tema İSTANBUL olarak başarılara imza atmaya devam edeceklerini de vurguladı.

Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan ise; “Biz bugüne kadar hep kaliteli, iyi ve doğru bir iş yapmayı hedefledik, tüm planlamalarımızı bu yönde kurguladık. Sign Of The City Awards’ta layık görüldüğümüz bu ödül, bize aslında rotamızın ne kadar doğru olduğunu gösteren bir pusula oldu” diyerek, alınan “En İyi Karma Proje” ödülünden duydukları gurur ve onuru, tüm Tema İSTANBUL çalışanları ve ev sahipleri ile paylaştıklarını belirtti.

Türkiye’nin sembol projesi Tema İSTANBUL fark yaratıyor

İstanbul Atakent’te 1.5 milyon metrekarelik devasa büyüklüğü ve güçlü fonksiyonlardan oluşan karma yapısı ile Tema İSTANBUL, hayata geçirdiği bir çok ‘ilk’ ve ‘en’ ile Türkiye’nin sembol projesi konumunda. Türkiye’nin ilk master planlı ve en büyük karma projesi olan Tema İSTANBUL, yeni bir yaşam kültürü sunan Konut Bölgesi, sosyal buluşma merkezi Tema PLAZA ve Türkiye’nin gerçek anlamdaki ilk temalı eğlence parkı Tema WORLD olmak üzere üç ana fonksiyondan oluşuyor. Eğitim, sağlık, turizm ve ticari tamamlayıcı fonksiyonların da yer aldığı Tema İSTANBUL, uyuma bölgesi olan çevresinin kaderini değiştirecek, sadece İstanbul ya da Türkiye’nin değil yakın bir coğrafyanın cazibe merkezi olacak. Sembol proje Tema İSTANBUL, yaklaşık 2 milyar dolarlık yatırım değeri ile Türkiye ekonomisine tek başına 5 milyar doların üzerinde bir katkı sağlayacak.

Tema İSTANBUL konutları, ayrıcalıklı yaşam olanakları sunuyor

Mega karma proje Tema İSTANBUL’un ilk etabı olan Konut Bölgesi, bölgenin en seçkin konumunda yer alan yaklaşık 334 bin metrekarelik ayrıcalıklı özel bir alanda yükseliyor. Teslim tarihi Temmuz 2015 olan Tema İSTANBUL Konut Bölgesi, 3–12 kat ile 18–30 kat arasında değişen alçak ve yüksek bloklarda yer alan toplam 3.531 konuttan oluşuyor. Yaklaşık 800 milyon dolarlık toplam yatırım değerine sahip Tema İSTANBUL konu bölgesinde, 1+1’den 4+1’e kadar uzanan farklı büyüklük ve tipteki zengin daire seçenekleri ile tüm ailelerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Mega projede zengin sosyal tesis olanakları, devasa yeşil alan

Sosyal tesisin 3 bin metrekarelik bir alana yayıldığı Tema İSTANBUL’da; beş açık ve bir kapalı yüzme havuzu, fitness center, kapalı ve açık spor ve aktivite alanları, çok amaçlı spor sahası ve tenis kortları ile sosyal olanaklar da en üst seviyede yer alıyor. 285 bin metrekarenin üzerine devasa bir peyzaj ve doğal yeşil alana sahip olan Tema İSTANBUL konut bölgesinde, yaklaşık 6.400 araçlık kapalı, 800 araçlık açık otopark da bulunuyor.

milliyetemlak

Bu haber toplam 770 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Plaza Cubes yüzde 40 büyüme hedefliyor02 Aralık 2014 Salı 09:18
 • EVvel İstanbul 290 bin liraya02 Aralık 2014 Salı 07:00
 • Vadi İstanbul daire fiyatları! 3 milyona kadar çıkıyor!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:20
 • Büyükçekmece’ye Luxury Designer Outlet26 Kasım 2014 Çarşamba 08:25
 • G - YOO'da ulaşılabilir fiyata lüks26 Kasım 2014 Çarşamba 07:00
 • Yenikapı yeni baştan23 Kasım 2014 Pazar 08:20
 • Evvel İstanbul tam fiyat listesi! 24 ay 0 faizle!21 Kasım 2014 Cuma 07:00
 • Zekeriyaköy Köy projesi satışa çıktı!18 Kasım 2014 Salı 08:50
 • Tarlabaşı360'ta lansman fırsatları18 Kasım 2014 Salı 07:45
 • Garden Hill'de 465 bin liraya 2+1!13 Kasım 2014 Perşembe 09:30
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2018 Haber İnşaat | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Yazılımı: CM Bilişim